Wyjazd na narty – stok narciarski „Jurasówka”

Zima nas w tym roku nie rozpieszcza, mimo to udało się zorganizować wyjazd młodzieży z naszej szkoły na stok narciarski „Jurasówka” w Siemiechowie w dniu 2 marca

Zima nas w tym roku nie rozpieszcza, mimo to udało się zorganizować wyjazd młodzieży z naszej szkoły na stok narciarski „Jurasówka” w Siemiechowie w dniu 2 marca. Pogoda w tym czasie nas miło zaskoczyła, wręcz nie można było lepiej utrafić – słońce, lekki mróz i bezchmurne niebo. Aura zachęcała do aktywności, można było poczuć się jak w „Alpach”. Warunki do jazdy były bardzo dobre, stok wyratrakowany i dośnieżany. Część uczniów stawiała swoje pierwsze kroki na nartach oczywiście pod okiem instruktora. Pozostałe osoby doskonaliły swoje umiejętności szusując na większym stoku. Zaplanowany wyjazd na 2,5 h jazdy na nartach przedłużył się aż do 4 godzin. Pobyt w ośrodku narciarskim połączony z nauką jazdy na nartach to dla młodzieży świetny sposób na kształtowanie swojej sprawności fizycznej, a także charakteru i ambicji. Taki wyjazd sprzyja również integracji młodzieży, ponieważ brali w nim udział uczniowie z różnych klas.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować więcej wyjazdów, żeby zachęcić uczniów do takiej formy spędzania wolnego czasu.