Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

27 września 2021 roku minęła 82 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego- tajnych struktur państwa polskiego istniejących w czasie II wojny światowej i podległych Rządowi RP na uchodźstwie.

27 września 2021 roku minęła 82 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego- tajnych struktur państwa polskiego istniejących w czasie II wojny światowej i podległych Rządowi RP na uchodźstwie.
W tarnowskich obchodach Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, organizowanego m.in. przez Prezydenta Miasta Tarnowa i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, wzięła udział delegacja nauczycieli i uczniów Branżowej Szkoły I stopnia im. 16 PP Ziemi Tarnowskiej.
W trakcie uroczystości, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, nominację generalską otrzymał płk Zdzisław Baszak, ostatni żyjący żołnierz 16 PP Ziemi Tarnowskiej, uczestnik wojny obronnej Polski 1939 roku i akcji „Trzeci Most”, a dla społeczności BS IS- Wielki Przyjaciel i fundator Sztandaru Szkoły.
Sztandar Szkoły dumnie niesiony i prezentowany przez uczniów zadebiutował w przestrzeni miejskiej stanowiąc element oprawy doniosłej, wzruszającej i patriotycznej uroczystości.