NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w Branżowej Szkole I stopnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości połączona ze Świętej Szkoły.

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w Branżowej Szkole I stopnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości połączona ze Świętej Szkoły. Szkolne uroczystości uświetnił swoją obecnością ostatni i jedyny żyjący żołnierz 16 PP Ziemi Tarnowskiej – jednostki, która od 2015 roku patronuje szkole – generał Zdzisław Baszak oraz wicePrezes ŚZŻAK Oddział Tarnów, pan Ryszard Fedor. Po zakończeniu części artystycznej, która utrzymana była w konwencji apelu poległych, przeplatanego poezją patriotyczną i prezentacjami multimedialnymi, delegacja uczniów i nauczycieli wraz z generałem Zdzisławem Baszakiem udali się pod obeliski upamiętniające 16 PP Ziemi Tarnowskiej i 16 Pułk Armii Krajowej gdzie złożono kwiaty i zapalono światełka pamięci.