Wiosna w pracowni cukierniczej – cd.

Cukiernia była pełna zapachu świeżo wypiekanych ciast i ciastek, a w kuchni panowała ogromna radość.

Cukiernia była pełna zapachu świeżo wypiekanych ciast i ciastek, a w kuchni panowała ogromna radość. Uczniowie BSI stopnia z zapałem wyrabiali ciasto i formowali kształty, aby przygotować idealne wypieki. Ich nauczycielki, doświadczone cukierniczki, z zainteresowaniem obserwowały ich postępy i podsuwały nowe pomysły. Wielokrotnie słychać było Ich zachwyt, gdy uczniowie wychodzili z kuchni z perfekcyjnymi wypiekami.
Dla uczniów była to nie tylko okazja do nauki, ale również do zabawy i eksperymentowania z różnymi składnikami. Mogli dowiedzieć się, jak dobrać odpowiednią ilość mąki, cukru i jajek, aby ciasto było idealne. Kiedy w końcu udało się ukończyć wypieki, uczniowie czekali z niecierpliwością, aby móc spróbować swoich dzieł. Aromatyczne wypieki smakowały równie wspaniale, jak wyglądały.
Dla nauczycielek cukiernictwa było to niewątpliwie niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie, patrząc na rozwój umiejętności swoich uczniów i radość, jaką przynosiła im praca w kuchni. Nie mogły się doczekać kolejnej okazji, aby podzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem i cieszyć się kolejnymi wypiekami.