Wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie

W ramach wychowania estetycznego i zachęceni piękną pogodą, zamieniliśmy szkolną klasę na Stare Miasto Tarnowa. Podczas spaceru poznaliśmy historię zabytków, które na co dzień mijamy nieświadomi drzemiących w nich skarbów.

W ramach wychowania estetycznego i zachęceni piękną pogodą, zamieniliśmy szkolną klasę na Stare Miasto Tarnowa. Podczas spaceru poznaliśmy historię zabytków, które na co dzień mijamy nieświadomi drzemiących w nich skarbów.

Dzięki uprzejmości naszego drogiego Księdza Piotra Paska a jednocześnie Dyrektora Muzeum Diecezjalnego, zwiedziliśmy wystawę średniowiecznej sztuki sakralnej oraz zobaczyliśmy wiele innych dzieł sztuki np. piękny obraz Jacka Malczewskiego pt. „Thanatos”, już sama kamienica, w której mieści się muzeum stanowi niezwykle ciekawy obiekt architektoniczny. Spacer ten stał się dla nas żywą lekcją historii sztuki a może i swoistym wehikułem czasu, dzięki ogromnej wiedzy ks. Piotra, zostaliśmy przeniesieni do czasów średniowiecza. Dziękujemy Księdzu za organizację tak ciekawej lekcji.