Wycieczka w rejony Ciężkowic

Dnia 13.06. 2023r. uczniowie naszej szkoły pod opieką dwóch wychowawczyń udali się w rejony Ciężkowic, a dokładnie w gościnę do gospodarstwa agroturystycznego o zacnej nazwie "DOM SŁOŃCA i Owcy"

Dnia 13.06. 2023r. uczniowie naszej szkoły pod opieką dwóch wychowawczyń udali się w rejony Ciężkowic, a dokładnie w gościnę do gospodarstwa agroturystycznego o zacnej nazwie „DOM SŁOŃCA i Owcy”. Głównym celem tej wyprawy było przybliżenie naszej miastowej młodzieży jak wygląda życie na wsi, ile korzyści i satysfakcji można czerpać z egzystowania na łonie natury.
Wycieczkowicze bardzo ciepło zostali przywitani przez właścicieli domostwa oraz zaproszeni do wspólnego stołu, gdzie po uprzednim wprowadzeniu w tajniki piekarnicze oraz recepturowe przeszli do formowania bułeczek z wcześniej przygotowanego ciasta. Inwencja twórcza i kreatywność naszej gromadki wprowadziła nas w doskonały nastrój, który już do końca pobytu nam towarzyszył. Po tym jak nacieszyliśmy nasze kupki smakowe- wręcz doskonałymi drożdżówkami zostaliśmy oprowadzeni po gospodarstwie. Poznaliśmy jego obyczaje i codzienne zajęcia, doznaliśmy bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, także i tymi, które co dopiero przyszły na świat…
Końcowym etapem naszego pobytu w tym zielonym raju było ognisko z kiełbasami naszych regionalnych masarzy. Wszystko było wyborne. Aż żal było opuszczać ten klimat…
Następnym punktem wycieczki stało się Skamieniałe Miasto położone nieopodal na terenie miasta Ciężkowice oraz Park zdrojowy, którego przebyliśmy wybrane ścieżki i strefy spacerowe.
Atrakcji było bez liku,
cudowna aura, klimat wiejski, zieleń, zapach i smak naszych wypieków na pewno pozostanie z nami na długo.
Do zobaczenia następnym razem !